У колі рідної сім’ї.

2020-12-05_182936 Урок позакласного читання за творами В.Сухомлинського. 2 клас

(Збірник «Бджолина музика». Твори: «Як же все це було без мене?» ст 65, «Братик народився» ст 67, «Навіщо кажуть «спасибі?» ст 45, «Щоб кіт мишки не впіймав» ст 66, «Бабусин борщ» ст 82, «Лист батькові» ст 87)

У колі сім’ї  

Мета.  Продовжувати ознайомлювати учнів із творчістю геніального педагога, письменника  В. О. Сухомлинського; учити висловлювати власне ставлення до героїв творів; розвивати інтерес до книги; удосконалювати навички інтонаційного читання.  Розвивати в учнів почуття обов’язку перед родиною, старшими і молодшими членами сім’ї , вміння слухати і підтримувати мир і злагоду в родині, виховувати повагу до сім’ї, любов до батьків і рідних; виховувати у дітей бажання і прагнення діяти завжди добре; завжди дотримуватись правил хорошого тону.

      Обладнання: портрет В. О. Сухомлинського, ілюстрації до творів, презентація «У колі сім’ї», картки з завданнями для роботи в групах.

Хід уроку

І. Організаційний етап. Емоційне налаштування

– Плесніть в долоні той, для кого тиждень цей пролетів швидко.

– Опустіть голову той, хто голодний.

– Покаже сердечко із пальців той, хто радіє зустрічі з нашим екіпажем.

– Підстрибне той, хто має друзів в класі.

– Сяде за парту той, хто хоче інсценізувати оповідання В.Сухомлинського

ІІ. Повідомлення теми уроку

  1. Загадки Ніжна, лагідна і мила,                  Хто усіх нас захищає,

               На цей світ нас народила.            Матінці допомагає?

               Я до неї пригорнуся,                     З ним нічого не боюсь,

              Це ріднесенька… (матуся)           Здогадались? Це… (татусь)

     *** Ще рідня у мене є!                         З ним ніколи не сварюся,

           Всім питання задає,                       Іграшками поділюся.     

          І вертлява, й невеличка,                Буду з ним дружити, грати.

          Моя люба це … (сестричка)         Познайомтесь, це мій … (братик)

                *** Ще голубонька рідненька –                   Сивий, мудрий і поважний.

                    Добра, мила і старенька.                     Заклопотаний, відважний.

                    Я ніколи не журюся,                             Всього я в житті навчусь,

                    Бо у мене є … (бабуся)                          Бо зі мною мій … (дідусь)

Сьогодні ми попрацюємо з творами В. Сухомлинського, в яких мова йде про найближчих і найдорожчих для нас людей. Про тих, хто, завжди готовий надати допомогу і підтримку, порадіти за успіхи, хто любить і цінує нас просто за те, що ми є – це коло родини.

          Мама, тато, дідусь, бабуся, братик чи сестричка – це наші найрідніші друзі. Вони завжди поруч з нами, розвіють смуток, розвеселять, дадуть слушну пораду. Вони створюють родинне вогнище, дивосвіт-казку затишній оселі. Все, що нажила родина, – і пісня, і казка, і добре слово, звичай – усе це «берегиня».

               Сім’я, родина, рід – які слова святі.

               Вони потрібні кожному в житті.

               Якщо зміцніє хоч одна родина –

               Міцніша стане наша Україна.

ІІІ. Робота з оповіданнями В.Сухомлинського в групах

  1. Розсипанка
  • Впізнайте назви прочитаних вами оповідань.

«ТИКАБР  СЯРОДИВАН», «СИНАБУБ  ЩОРБ»,  «СТИЛ КОТЬВІБА»  

(«Братик народився», «Бабусин борщ», «Лист батькові»)

  1. Розкажи за малюнком («Як же все це було без мене?», «Братик народився», «Навіщо кажуть «спасибі?», «Щоб кіт мишки не впіймав», «Бабусин борщ», «Лист батькові»)
  1. Хто це сказав?В якому оповіданні?
  • Це ж твоя перша сорочечка (Мама «Як же все це було без мене?»)
  • Бо хочу, щоб ви любили мене не менше, ніж Петрика (Оленка «Братик народився»)
  • Мамо, а що далі було? (Оля «Щоб кіт мишки не впіймав»)
  • Та ми ж не вовки, ми – люди. (Дідусь «Навіщо кажуть «спасибі»?»)
  • А чи солила – й не пам’ятаю … (Бабуся «Бабусин борщ»)
  • Тату, я дуже-дуже люблю тебе. (Зіна «Лист батькові»)
  1. Інсценування творів по групах 
  1. Сенкан СІМ’Я.

Дружна, щаслива.

Підтримує, надихає, оберігає.

Сімя – найдорожчі люди. Любовь. 

ІV. Підсумок уроку.

Чудовий педагог В. О. Сухомлинський сказав колись: «Родина – це та казкова піна морська, з якої народжується краса». Дуже хочеться, щоб ваші родини були схожі на морську піну, що народжує красу. До цього потрібно прикласти зусиль усім: і батькам, і вам, дітям. А порада і досвід старших поколінь дуже вам знадобляться.

Бабусю шануйте і дідуся!

Матусю любіть і тата.

Нехай родина дружна вся

Буде на радість завжди багата!

V. Домашнє завдання.

В.Сухомлинський. Красиве і потворне. Ст 72, Нові штани. Ст 80

VІ. Рефлексія

  • Що запам’ятали з цього уроку?
  • Яке оповідання сподобалось найбільше? Чим?
  • Чи важко читати й розуміти твори В.Сухомлинського?

Додаток

І група                                                                           ІІ група

1. Відгадайте загадку                                             1. Відгадайте загадку 

  Ніжна, лагідна і мила,                                            Хто усіх нас захищає,

  На цей світ нас народила.                                     Матінці допомагає?

  Я до неї пригорнуся,                                               З ним нічого не боюсь,

 Це ріднесенька__________                                    Здогадались? Це__________ 

  1. Розкажіть за малюнком                                2. Розкажіть за малюнком

оповідання В.Сухомлинського                        оповідання В.Сухомлинського  

«Як же все це було без мене?»                          «Братик народився»

ІІІ група                                                                          ІV група

  1. Відгадайте загадку                                            1. Відгадайте загадку

Ще рідня у мене є!                                                  З ним ніколи не сварюся,

Всім питання задає,                                               Іграшками поділюся.     

І вертлява, й невеличка,                                        Буду з ним дружити, грати.

Моя люба це __________                                         Познайомтесь, це мій _________

  1. Розкажіть за малюнком                                  2. Розкажіть за малюнком 

оповідання В.Сухомлинського                            оповідання В.Сухомлинського

«Навіщо кажуть «спасибі?»                                 «Щоб кіт мишки не впіймав»

V група                                                                                    VІ група

  1. Відгадайте загадку                                                 1. Відгадайте загадку

Ще голубонька рідненька –                                      Сивий, мудрий і поважний.

 Добра, мила і старенька.                                        Заклопотаний, відважний.

Я ніколи не журюся,                                                  Всього я в житті навчусь,

Бо у мене є ____________                                              Бо зі мною мій __________

  1. Розкажіть за малюнком                                   2. Розкажіть за малюнком

оповідання В.Сухомлинського                            оповідання В.Сухомлинського

«Бабусин борщ»                                                      «Лист батькові»

3. Хто це сказав? В якому оповіданні? (однакове для всіх груп)        

  • Це ж твоя перша сорочечка    _____________________________
  • Мамо, а що далі було? _____________________________
  • Та ми ж не вовки, ми – люди. _____________________________
  • А чи солила – й не пам’ятаю … _____________________________
  • Тату, я дуже-дуже люблю тебе. _____________________________
  • Бо хочу, щоб ви любили мене не менше, ніж Петрика ___________________

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *