Розділ “Прикметник”. 4 клас

Презентації до уроків за підручником К.Пономарьової

2022-11-29_175427 1 Презентація. Повторення знань про прикметник. Визначення роду і числа прикметників

Відеоурок “Повторення знань про прикметник. Визначення роду і числа прикметників” можна переглянути за посиланням:

https://youtu.be/fuqPW1LnUH0

Продовжувати читання Розділ “Прикметник”. 4 клас

Уроки розвитку мовлення 4 клас

Уроки розвитку мовлення за зошитом К.Пономарьової “Малюю словом”

2022-09-07_113050

 

Презентація. Переказ тексту “Хитрий Карло”

Відеоурок. Переказ тексту “Хитрий Карло” за посиланням:

https://youtu.be/65JiBFmb_mI

 

 

Продовжувати читання Уроки розвитку мовлення 4 клас

Розділ “Іменник”. 4 клас.

Презентації до уроків української мови за підручником К.Пономарьової

1 1 Презентація до уроку “Повторення знань про іменник”

Відеоурок “Повторення знань про іменник” можна переглянути за посиланням:

https://youtu.be/ji0BVUOd5N8

Продовжувати читання Розділ “Іменник”. 4 клас.

Розділ “Будова слова”. 4 клас

Уроки української мови до підручника К.Пономарьової

1 1 Презентація “Визначаю будову слова”

Відеоурок “Визначаю будову слова” за посиланням:

https://youtu.be/kCXEgwOCp3k

 

Продовжувати читання Розділ “Будова слова”. 4 клас

Розділ Значення слова. 4 клас

Word ArtХмара слів до теми “Значення слова”

https://wordart.com/7xd7ks20q31s/word-art

 

 

 

1     1 Презентація “Розпізнаю пряме і переносне значення слова” 

Відеоурок “Пряме і переносне значення слова” за посиланням:

https://youtu.be/qy1UGibLzik

Продовжувати читання Розділ Значення слова. 4 клас

Розділ “Звуки і букви”. 4 клас

Презентації до уроків української мови за підручником К.Пономарьової

1 Урок 1 Презентація “Повторення знань про звуки і букви” 

Відеоурок за посиланням:

https://youtu.be/pntnS33D3CA

 

Продовжувати читання Розділ “Звуки і букви”. 4 клас

Оксана Лущевська. Де талісман класу

2022-09-14_230739Уривок з повісті “Сева та Ко. Шкільні історії”

      Ранок був дощовий. Мрячно і прохолодно. У такі дні дуже хочеться спати. Сева прийшов до класу першим. Тато підкинув його до школи на авто, щоби син не змок під дощем. Отож, схиливши голову на парту, Всеволод Дудка куняв.

      Крізь сон Севі почулося, нібито до класу хтось тихцем увійшов і так само нечутно вийшов, але хлопець спав таким солодким сном, що не міг продерти очі. Ось він біжить по полю, під ногою вилискує новенький м’яч, легенький вітерець перебирає волосся. Ще одна мить — і Сева заб’є гол у ворота суперника…

      — Сево! — почулося просто біля вуха. — Сево! Всеволодові здалося, що то голос вболівальника. Близько-близько, ось-ось той голос вибухне радісним криком: г-о-о-о-л!

      — Дудка, — хтось шарпав його за плече, — Сево, черепаха! Всеволод розплющив очі. Перед ним стояла однокласниця Маринка.

Продовжувати читання Оксана Лущевська. Де талісман класу

Як працює наш організм? 3 клас

Надолуження знань з предмету “Я досліджую світ”

Розділ ЛЮДИНА ТА ЇЇ ОРГАНІЗМ

2022-09-05_112928   Презентація до уроку

Об’єднені три теми:

Як працює наш організм?

Нервова система

Опорно-рухова система

Музей людського тіла в Нідерландах

https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2878706-vhid-cerez-kolino-vihid-cerez-mozok-divnij-muzej-u-niderlandah.html

Перший урок у 4 класі. 2022р

Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами!

Перший урок у 4 класі, в якому розкривається зміст поняття УКРАЇНА по буквах. Використані:

– гімн у виконанні О.Пономарьова

– пісня “Ой, у лузі червона калина похилилася” у виконанні БУМБОКСА,

– пісня Н.Май “Хай буде мир на Україні”

– уривок твору Т.Шевченка “Гайдамаки” – вірші про прапор, тризуб

2022-08-31_200358Презентація Ми є. Були. І будем ми!”

Відео уроку https://youtu.be/Ny_-iVMKH6s

 

 

Перший урок в 4 класі у 2022/2023 н.р.

Тема: Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами!

Мета: формувати в учнів усвідомлення, що таке Батьківщина, держава, патріотизм, якими були, є і мають бути справжні українці, щоб ні у кого і ніколи не виникало бажання нав’язувати українцям, як їм жити, з ким дружити, якою мовою говорити і куди рухатися у розвитку своєї суверенної незалежної держави.

Хід уроку

І. Організація класу. (Слайд 1) Привітання учнів з Днем знань.

ІІ. Вступне слово вчителя. (Слайд 2)

  • З початком 2022 року настали значні випробування для українського народу. Проти України Росією була розв’язана повномасштабна війна за існування не лише держави, але й українського народу в цілому.
  • Як ви пережили ці важкі місяці війни? (Війна, як ніколи, згуртувала українську націю. Вона торкнулася кожної української родини, стала частиною нашого життя, а перемога у ній стала спільною метою всього українського народу)
  • Що ви знаєте про наслідки війни? (Деякі міста і села стоять зруйновані. Знищені будинки мирних жителів, школи, лікарні, підприємства. Багато людей втратили рідних, житло, роботу. Частина сходу й півдня України окупована ворогами)
  • Чому, на вашу думку, справжні українці не шкодують ні коштів, ні здоров’я, ні навіть життя заради свободи, незалежності та цілісності нашої держави? (Справжні українці цінують можливість:
  • вільно висловлювати свої думки, навіть якщо вони не співпадають з офіційною думкою влади;
  • читати книжки, які цікавлять особистість, а не ті, що нав’язує держава;
  • вільно, без перешкод у вигляді фільтраційних таборів пересуватися своєю країною та мандрувати іншими;
  • Дружити з різними націями, не вважаючи їх нижчими за рівнем розвитку
  • Купувати товари різних країн
  • Отже, тема нашого уроку « Ми українці: честь і слава незламним!» (слайд2)
  • А девіз нашого уроку: «Може, десь земля є краща й вища, а над нею – небо золоте, та мені найкраща та, де вишня, та, де вишня мамина цвіте!» (слайд 3)

ІІІ. Основна частина.

  • Як ви розумієте поняття «Україна, Батьківщина, Вітчизна»? Який зміст вкладено у це слово? (місце нашого народження, де живуть рідні люди, друзі; де йде шлях до  садочка, школи, розважального центру чи дитячого майданчика; де співають українські пісні, з гордістю носять вишиванку тощо)
  • Виявляється, що відповідь на це запитання приховане у самому слові Україна. У кожній букві зашифровані певні символи нашої Батьківщини. Розшифрувавши їх, ми зрозуміємо, який зміст приховано в цьому слові. (слайд 4)
  1. Буква У
  • На що схожа перша буква у цьому слові? (На розлоге дерево). (слайд 5)
  • Ця буква є символом того, який багатий наш край своєю природою: широкими ланами, густими лісами, красивими парками, скверами, садами.
  • У яких парках, скверах, лісах, садах бували учні; які дерева ростуть в нашому краї, чи посадив хтось дерево? (слайд 5)
  • Які рослини є символом України? (слайд 6)
  • Давайте згадаємо прислів’я про рослини символи України.
  • «Без верби і калини немає України. (слайд 7). Кожен народ знає свої символи – оспівані образи дерев, кущів, квітів. Вони з давніх давен уособлюють чарівну красу нашої неньки України. Духовну міць народу, засвідчують любов до рідної землі.
  1. Буква К
  • Багатство природи нашого краю не давало спокою сусіднім державам. Хто ж захищав Україну від ворогів у далекі часи? (Козаки) (слайд 8)
  • На яку букву схоже зображення козака на коні? (Правильно, на букву К.)
  • Отже, наступна буква у слові Україна символізує наших давніх захисників.
  • А чи знаєте ви про подвиги сучасних героїв – нащадків славних козаків? (Україна вистояла завдяки героїзму. Це героїзм Збройних сил України, Національної гвардії, прикордонників, формувань територіальної оборони, добровольчих формувань, які з перших хвилин ціною власних життів стримували натиск ворога)
  • Хто може розповісти про таких героїв? (слайд 9)
  • Наша гордість – Запорізька Січ! Незламний дух кобзарства – наш! Всесвітньовідомий танок «Гопак» – наш! Унікальний козацький човен «Чайка» – наш!» (слайд 10)
  1. Буква Р
  • Продовжуючи козацьку тему, тему захисту рідного краю, уважно поглянемо на цю букву. На що вона схожа? ( шабля козака, люлька, оселедець) (слайд 11)
  • Важко уявити козака без шаблі.
  • А яка техніка є на озброєнні в сучасної української армії? (гармати, міномети, танки, літаки, безпілотні літальні апарати, РСЗО, ЗРК (слайди 12-14)
  • А ще з букви Р починається слово, яке є водним символом України. Про нього можна дізнатись, відгадавши загадку:

Україну прикрашає голуба, мов небо, стрічка.

Кожен з нас з дитинства знає,

То біжить до моря … (річка Дніпро) (слайд 15)

  • Що ви знаєте про Дніпро? А які ще річки України ви знаєте? (Дунай, Дністер, Десна, Сіверський Донець, Тиса, Південний Буг тощо)
  • Яка річка протікає у нашій місцевості? (Берда)
  • Вода – найцінніший скарб, подарований природою! Кількість річок по всій українській етнічній території оцінюють числом у 30 000.
  • Кожна річка на шляху ворога наче фортеця. І форсування цих річок дається ворогам великою ціною. (слайд16)
  1. Буква А
  • Україна протягом всього існування зазнавала нападів від інших країн. Мужні герої захищали рідну землю ціною власного життя. Кургани (могили) видно здалеку, вони зберігають пам’ять про загиблих захисників рідної землі багато століть. Історичний символізм цих могил високо цінував Тарас Шевченко. Він був співцем зовнішньої краси могил, як символ давньої слави і волі України. У своїх віршах він закликає: не називаймо себе «пасинками», адже ми сини тих, що були володарями і пращурами майбутньої України. (слайд 17)
  • Послухайте уривок з вірша Тараса Шевченка «Гайдамаки»: (слайд 18)

 

«…Од козацтва, од гетьманства

Високі могили —

Більш нічого не осталось,

Та й ті розривають…

Степи зеленіють,

Діди лежать, а над ними 

Могили синіють… А онуки! Їм байдуже, Жито собі сіють.

Де поділась доля-воля, Бунчуки, гетьмани?

Де поділися?

Згоріло А чи затопило Синє море твої гори, Високі могили?

Мовчать гори, грає море,

Могили сумують…»

«…могили мої милі Москаль розриває…

Нехай риє, розкопує, Не своє шукає,

Простіть, високії, мені!

Високії! і голубії!

Найкращі в світі!

Найсвятії! Простіть!..

Я Богу помолюсь…

 Я так її, я так люблю

Мою Україну убогу,

Що проклену святого Бога,

За неї душу погублю!»

  1. Буква Ї
  • Багато поколінь українських воїнів захищали рідну землю і свою віру. Кожен українець має пам’ятати своїх минулих і сучасних героїв. Українці переважно є християнами. У християн є традиція, коли хочуть пом’янути когось із близьких людей, то запалюють у церкві свічку. Такою свічкою, що не дасть нам ніколи забути про кращих синів і дочок України, буде буква Ї. (слайд 19)
  1. Буква Н
  • Козаки, сучасні воїни живуть і борються у суворих умовах, але гарний настрій, бадьорість допомагає їм зберігати велику силу духу. Великою підмогою на службі, на війні є бадьора, військова пісня. Багато пісень складено вже після початку цієї війни проти України. І підтвердженням цьому є наступна буква, яка хоч і має одну струну, але схожа на бандуру, кобзу і нагадує про любов українців до пісні, музики. (слайд 20)
  • (слайд 21) Кобзарі через пісню доносили до кожного українця інформацію  про важливі, доленосні історичні події, героїв минувшини, віру у майбутнє України. Недарма ж геній українського народу Тарас Шевченко назвав збірку своїх віршів «Кобзарем», і самого поета народ також кличе великим Кобзарем.
  • Чи знаєте ви козацькі, або сучасні воєнні чи патріотичні пісні. Давайте заспіваємо сучасну пісню про козаків ( слайд 22).
  1. Буква А

– Остання буква в слові Україна нагадує нам старовинну українську хату, тобто наш з вами дім, у якому живе сім’я кожного з нас. Сім’я – це наша родина, рід. Коріння роду живить дерево народу. Це коріння заглибилось у далеку, сиву давнину. (слайд 23)

  1. Державні символи України
  • Зараз український народ згуртувався наче одна родина.  Україна  стала  одним домом для усіх українців. Багато наших громадян втратили власні домівки і їх прихистили в інших містах і селах не лише України, а й усього світу. Але всі, хто вимушено покинув власну Батьківщину, мріють повернутися на рідну землю і відбудовувати зруйноване ворогом, будувати нову процвітаючу країну, зміцнювати державу. Тому українці почали ще більше цінувати державні символи.
  • А які ви знаєте державні символи України?(відповіді дітей)(слайди 25,26)
  • Послухайте вірш про наш прапор (або 1 учень декламує вірш напам’ять) (слайд 27)  ПРАПОР

Прапора мого полотнище

Загаси червоне вогнище.

Висуши криваві ріки

Краї нашому навіки.

Хай заграють у тобі

Фарби жовто-голубі.

Допоможуть хай нам жити

Синє небо й поле жита.

  • А тепер прочитаємо вірш про герб нашої держави (слайд 28)
  • А ви пам’ятаєте, як треба поводитися, коли звучить гімн України?
  • Тож звучить гімн України (слайд 29)
  • Незалежність і воля завойовуються в боротьбі. Ціною єднання і зусиль багатьох людей. Ціною втрат і перемог. Український народ завжди відстоював свою гідність і свою свободу. Боровся і перемагав! І сьогодні ми захищаємо суверенітет і територіальну цілісність своєї держави. Гинуть наші найкращі патріоти. Ми схиляємось перед героями-захисниками. І пам’ятаємо подвиг кожного. (слайд 30)

ІV. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • Послухайте пісню Наталії Май «Хай буде мир на Україні! Хай буде мир на всій землі!»
  • Я хочу побажати вам миру (слайд 25)
  • Давайте пригадаємо, яке слово стало картою нашого сьогоднішнього уроку?

(Україна) Україна є. Була. І буде завжди»

  • А завершимо наш урок словами великого українського поета Володимира Сосюри:

«Всім серцем любіть Україну свою,
І вічні ми будемо з нею.»

Зустріч з учнями та їх батьками 31.08.22

2022-08-30_202832

ПРЕЗЕНТАЦІЯ “Готуємося до школи”

 

 

 

 

2   3   4   5