Складаємо рівняння за текстом простої задачі

Складаємо рівняння за текстом простої задачі 2021-11-23_192715

 

 

 

 

 

Мета: формувати вміння розв’язувати прості рівняння і прості задачі за допомогою рівнянь; удосконалювати обчислювальні навички табличного множення та ділення; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички; виховувати спостережливість, любов до предмета.

Обладнання:  презентація, опорні схеми, цеглинки лего.

Хід уроку

І. Організація класу. Привітання СЛАЙД 2

Проспівав дзвінок – Починається урок.

Клас готовий працювати? (так)

Додавати й віднімати, (так)

Вчасно руку піднімати, (так)

Щоб складну задачу розв’язати. (так)

Проблемне запитання + звязок з життям

  • Діти, а як ви гадаєте, навіщо нам вчити математику? Де в житті вона нам стане корисною?
  • А що буде з людиною яка буде погано вчитися в школі? Чи це зможе вплинути на її подальше життя?

ІІ. Повідомлення теми, задач уроку. Мотивація навчальної діяльності. СЛАЙД 3

Гра «Шифрувальник» (робота в парах) (учні розв’язують приклади та отримують кодове слово – рівняння)

89 23 79 66 10 66 66 10

Я 89 – 49 – 30

Р 65 + 11 + 13

Н 55 + 33 – 22

І 28 + 28 – 33

В 64 – 23 + 38

  • Хто здогадається, якою буде тема нашого уроку?
  • На попередніх уроках ми познайомилися з поняттям «рівняння». Сьогодні будемо практично вправлятися розв’язувати рівняння, складати рівняння до простих задач.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Вправа «Веселі задачі» Складання башти з ЛЕГО цеглинок
  • Будьмо уважними і розв’яжемо веселі задачі (усно). СЛАЙД 4 – 9
  • Сім стручків гороху взяли,

По сім зернин ми з них дістали.

Усі міркуйте, як один,

Скільки буде горошин? (7×7 = 49)

  • Сорок вісім карасів наловили ми усі.

     А нас було всього шість.

Скільки кожен із нас з’їсть? (48 : 6 = 8)

  • Білка моркву посадила,

Штук шістнадцять там вродило.

П’ять зайців по три зірвали.

Скільки білочці зосталось? (16 – 3 х 5 = 1)

  • Чотири ведмеді на велосипеді,

П’ятий пішки біг.

А ви тихенько полічіть,

Скільки всього у них ніг? (4 х 4 + 4 = 4 х 5 = 20)

  • Чотири хлопчики ішли,

По шість саджанців несли,

А за ними п’ять дівчаток

Несли саджанців десяток.

Порахуйте, скільки всіх

Було саджанців у них? (6 * 4 + 10 = 34)

  • У вазі було 9 цукерок. Коли у вазу поклали ще кілька цукерок, у ній стало 28 цукерок. Скільки цукерок поклали у вазу? (28 – 9 = 19) СЛАЙД 9
  • Склади рівняння до останньої задачі
  1. Усне опитування СЛАЙД 10
  • Як знайти невідомий доданок (множник)? Як знайти невідоме зменшуване (ділене)? Як знайти невідомий від’ємник (дільник)?

Дайте означення рівняння. Наведіть приклади рівнянь. (Рівняння – це рівність, яка містить змінну. 27 : Х  = 3)

Що називають розв’язком, або коренем, рівняння? (Корінь рівняння – це числове значення змінної, при якому рівняння перетворюється на істинну числову рівність

Повторення алгоритма розв’язання рівняння

  1. Читаю рівняння з назвами компонентів.
  2. Визначаю , який компонент невідомий.
  3. Згадую, як знайти невідомий компонент.
  4. Виконую відповідну арифметичну дію.
  5. Виконую перевірку : підставляю знайдене значення замість змінної та визначаю, чи буде при цьому рівність істинною.
  6. Роблю висновок про те, чи правильно розв’язано рівняння.
  7. Хвилина каліграфії СЛАЙД 12

– Який спільний елемент об’єднує написання цифр 1, 4, 7? Склади х них двоцифрові числа. 11, 14, 17, 41, 44, 47, 71, 74, 77. Підкресли парні числа.

ІV. Узагальнення і систематизація знань.

  1. Знайди невідоме число, склавши та розв’язавши рівняння ст 60 №3       СЛ 13
  2. Розв’яжи задачу, склавши рівняння. Скористайся підказками Ст 61 №4 СЛ 14
  3. Складання короткого запису задачі у формі таблиці. № 5 СЛ 15
  4. Геометрична хвилинка Ст 61 вгорі СЛ 16-17

Яка фігура розташована ліворуч? (Це піраміда.) Які предмети навколишнього середовища мають таку форму? (упаковка чаю, тістечка,томатної пасти, терка, дах будинку тощо.) Які фігури розташовані праворуч від піраміди? (Чотири різнокольорових трикутники.) Що ви знаєте про трикутник? (має 3 кути, 3сторони, 3вершини) Як ви вважаєте, чому поруч розташовані саме ці фігури? (піраміда обмежена з усіх боків трикутниками.) Ці трикутники є гранями піраміди. Три великих трикутники — це бічні грані, а маленький трикутник — основа піраміди. Відрізок, за яким сполучаються дві грані, є ребром. Скільки ребер ви бачите? А скільки ребер приховано від вас?

  1. Самостійна робота. Розв’язання задачі рівнянням СЛ 18

Маша вирізала 20 трикутників для подарункових пірамідок. Серед вирізаних були кілька трикутників для основи і 15 трикутників для бічних граней. Скільки трикутників для основи пірамідок вирізала Яна? Скльки пірамідок вона отримає? 

  • Які рівняння отримали?

Підсумок уроку

– Що таке рівняння?

– Назвіть основні моменти як розв’язувати рівняння.

Рефлексія

Оберіть колір ЛЕГО цеглинки і скажіть що вам було легко, складно на уроці.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>