Завдання на тиждень 04.07 – 08.07.2022

Доброго ранку всім!🙋
Життя зараз важке для всіх: і на рідній землі, і на чужині. 🙁
Впевнена, Україна скоро повернеться на всі свої території і ми продовжимо своє мирне життя з новими поглядами на причини радості і хвилювання, на біду і щастя.💕

Четвертий клас потихеньку до нас наближається.
🤔 Як будемо вчитися, онлайн чи офлайн, покаже життя.

Пам’ятаємо, МИ З ВАМИ відповідаємо за підготовку дітей до 4класу.😍😘

Дякую відповідальним батькам, які розуміють серйозність навчання.👍

З радістю і хвилюванням перевіряла прислані роботи 😀

МАТЕМАТИКА

2022-07-03_180722

Зошит з математики С.Скворцової. 3 частина

Зошит “Працюю самостійно 3”

 

 

 

 

Тема уроку. Розв’язуємо задачі (Ст 66-67)

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за трьома сумами.

Дидактична задача: формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за трьома сумами; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного і задач, обернених до задач на різницеве порівняння двох часток (пов’язаних з одиничною нормою); удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на матеріалі задач, які містять збільшення або зменшення числа на кілька одиниць або у кілька разів, що сформульовані у непрямій формі; формувати вміння виконувати письмове додавання та віднімання трицифрових чисел, додавання і віднімання іменованих чисел; удосконалювати навички додавання і віднімання, множення та ділення круглих трицифрових чисел, креслити відрізок заданої довжини і виділяти його частину.

Розвивальна задача: формувати прийоми аналізу, синтезу, порівняння.

Хід уроку

  1. I. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

Сьогодні, як і протягом вже кількох уроків, ви маєте бути до себе дуже уважними, щоб з’ясувати, чи все вам вдається, якщо ще є певні проблеми, то їх слід негайно вирішити. Наприкінці уроку ви розповісте про результати власних навчальних досягнень.

  1. Актуалізація опорних знань та способів дії
  2. Геометрична хвилинка Розгляньте рисунок на с. 67 навчального зошита.
  • Яку фігуру зображено? [Призму, прямокутний паралелепіпед.]
  • Які фігури розташовані поруч? [Прямокутники.]
  • Які прямокутники за кольором? Чому саме ці фігури розташовані поруч?
  • Чи є між призмою і цими прямокутниками якийсь зв’язок? [Призма обмежена з боків прямокутниками. Це і бічні грані призми, і основи.]
  • Скільки бічних граней у зображеній призмі? скільки основ?
  • Грані призми перетинаються, і відрізок, що є їх перетином, називають ребром. Скільки ребер у зображеній призмі?
  • Три ребра призми перетинаються у точці — вершині. Скільки вершин у зображеній ­призмі?

III. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого

Формування вміння розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за сумою трьох та сумами двох доданків

  1. Колективне виконання завдання № 1. До даної умови можна поставити 4-те та 6-те запитання. Решта запитань або не відповідають умові, або те, про що запитується, відомо з умови задачі.
  2. Колективне виконання завдання № 2. До даного запитання учні добирають третю умову і розв’язують задачу, далі доцільно провести диференційовану роботу над задачею.
  3. Удосконалення вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного та задач, обернених до задач на різницеве порівняння двох часток

Самостійне виконання завдання № 3. Учні перевіряють правильність розв’язання шляхом складання і розв’язування обернених задач,змінюючи умову так, щоб одержати задачу на знаходження четвертого пропорційного (у цій задачі має бути однакова величина, маляр повинен фарбувати однакову кількість рам за день і І, і в ІІ випадках), і розв’язують задачу на знаходження четвертого пропорційного.

  1. Удосконалення вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач, що містять збільшення або зменшення числа на кілька одиниць (у кілька разів), сформульовані у непрямій формі

Колективне виконання завдання № 4.

1) Якщо ціна листівки в 4 рази більша, ніж ціна конверта, то ціна конверта, навпаки, у 4 рази менша, ніж ціна листівки.

2) Якщо яблук привезли на 18 кг менше, ніж апельсинів, то апельсинів привезли, навпаки, на 18 кг більше, ніж яблук.

    Удосконалення вміння знаходити частину від числа або числа за величиною його частини

    – Як знайти частину від числа? Як знайти число за величиною його частини?

  1. Самостійне виконання завдання № 5.

Формування обчислювальних навичок письмового додавання і віднімання трицифрових чисел

– Як перевірити правильність виконання арифметичної дії додавання? арифметичної дії віднімання?

  1. Самостійне виконання завдання № 8.
  2. Виконання завдання № 7
  3. Удосконалення вміння креслити відрізок заданої довжини і виділяти його частину Самостійне виконання завдання № 6.

9Удосконалення обчислювальних навичок додавання і віднімання, множення та ділення круглих трицифрових чисел

Самостійне виконання завдання № 114 – 1 стовпчик

 № 115 – пригадати правила порядку виконання дій у виразах та знайти значення виразів;

№ 116 — розв’язати задачу; додатково змінити запитання, щоб задача розв’язувалась не трьома, а двома діями; у завданні № 117 — розв’язати рівняння

  1. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

Розкажіть про результати власних навчальних досягнень

♥♥♥♥♥

Тема уроку. Узагальнюємо вивчене про арифметичні дії множення і ділення (Ст 68-69)

Мета: актуалізувати уявлення про арифметичні дії множення та ділення; формувати навички множення і ділення.

Дидактична задача: актуалізувати розуміння сутності арифметичних дій множення та ділення; знання правил множення з числами 0 і 1, ділення на 1, ділення рівних чисел, ділення нуля на число, неможливості ділення на нуль, розуміння взаємозв’язку множення та ділення, уміння застосовувати переставний та сполучний закони множення, формувати навички письмового додавання та віднімання трицифрових чисел; удосконалювати навички усного додавання та віднімання круглих трицифрових чисел, множення та ділення круглих чисел, формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за сумою трьох та сумами двох доданків арифметичним та алгебраїчним методами, розв’язувати складені задачі на знаходження частини від числа. Розвивальна задача: формувати прийоми аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення.

Хід уроку

  1. I. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

Сьогодні ми розпочинаємо вивчати розділ «Вивчаємо позатабличне множення і ділення». Ви познайомитесь із прийомами множення та ділення на одноцифрове число, із діленням на будь-яке двоцифрове число. Нарешті ви зможете «вийти за межі» таблиць множення та ділення й обчислювати значно складніші випадки. Але насамперед слід пригадати суть арифметичних дій множення і ділення та їх властивості.

IІ. Актуалізація опорних знань та способів дії

  1. Усне опитування
  • Які арифметичні дії ви знаєте?
  • Назвіть дії першого (другого) ступеня. (Додавання і віднімання — дії І ступеня. Множення і ділення – дії ІІ ступеня)
  • У якому порядку виконують дії у виразах, що містять дії різних ступенів і дужки?
  • Як називаються числа при додаванні (множенні, відніманні, діленні)?
  • Якою арифметичною дією можна замінити суму однакових доданків?
  • Що показує перший (другий) множник?
  • Якою арифметичною дією можна замінити віднімання однакових чисел, у результаті якого одержимо нуль?
  • Чи може значення суми (добутку) дорівнювати одному з доданків (множників)?
  • Чи може значення суми (добутку) дорівнювати нулю?
  • Чи може значення різниці (частки) дорівнювати нулю?
  • Чи може значення різниці (частки) дорівнювати зменшуваному (діленому)?
  • Чи може значення частки дорівнювати 1?
  • Сформулюйте переставний закон додавання (множення).
  • Сформулюйте сполучний закон додавання (множення).
  • Як пов’язані арифметичні дії додавання і віднімання (множення і ділення)?
  • Якою арифметичною дією перевіряють додавання (віднімання, множення, ділення)?
  • Як перевірити правильність додавання (віднімання, множення, ділення)?
  • Як знайти невідомий доданок (множник, зменшуване, від’ємник, ділене, дільник)?

Актуалізація розуміння сутності множення та ділення і взаємозв’язку між ними; знання законів множення, властивостей множення та ділення

  1. Усне колективне виконання завдання. Марині потрібно знайти значення добутку чисел 23 та 4, але вона знає лише таблиці множення і вміє множити кругле число на одноцифрове. Вона винайшла такий спосіб міркування:

    23 · 4 = 23 + 23 + 23 + 23 = 80 + 12 = 92

Чи можна з нею погодитись? Маринка стверджує, що тепер вона знає ще й значення добутку чисел 4 і 23. На чому ґрунтується її твердження?  (Від зміни місць множників добуток не змінюється)

  1. Колективне виконання завдання № 1.

   Коментар. По 221 взяти 3 рази: 221 · 3 = 221 + 221 + 221 = 663

  1. Виконання завдання № 6 з коментарем.

   Коментар. 134·3 = 100·3+30·3+4·3 = 300 + 90 +12 = 402

  1. Виконання завдання № 7 з коментарем.

     (35 ·5) ·2 = 35· (5·2) = 35·10 =350

  1. 6. Виконання завдання № 5 з коментарем. 532 = 160, тому 160 : 32 = 5160 : 5 = 32
  2. Усне колективне виконання завдання. Сашко має знайти значення частки чисел 39 і 13, але він знає лише таблиці ділення і вміє ділити круглі числа. Він винайшов такий спосіб міркування.

    39 : 13 = 3, тому що  39 – 13 – 13 – 13 = 0 (3 рази )

– Чи можна так міркувати? Доведіть свою думку.

  1. 8. Виконання завдання № 2 з коментарем.

     Коментар. 99 розділити по 33:

     99 : 33 = 3    99 – 33 – 33 – 33 = 0  3 рази У 99 по 33 вміщується 3 рази.

  1. 9. Виконання завдання № 3 з коментарем.

Коментар. 56 : 8 = 7, оскільки 7⋅ 8 = 56;

720 : 90 = 8, оскільки 8 ⋅ 90 = 720

  1. 10. Виконання завдання № 4 з коментарем.

– Пригадайте властивості множення з числами 0 і 1, а також властивості ділення з числами 0 і 1, ділення рівних чисел.

IІІ. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого

  1. Формування вміння розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за сумою трьох та сумами двох доданків арифметичним та алгебраїчним методами

Робота над завданням № 8. Ознайомлення з алгебраїчним методом розв’язування задачі. Спочатку пояснюємо схематичний рисунок. На основі аналізу структури задачі з’ясовуємо, що друге число (кількість яблук, зібраних із ІІ дерева) входить в усі три суми, тоді через це число можна буде подати перше та третє числа. Отже, друге число позначимо через x. На підставі того, що сума першого та другого чисел дорівнює 47 (з І та ІІ яблунь зібрали 47 кг яблук), а друге число ми позначили через x, маємо (47 –x) — це перше число. На підставі того, що сума другого та третього чисел дорівнює 52 (з ІІ та ІІІ яблунь зібрали 52 кг яблук), а друге число x, то третє число (53−x) .

На підставі того, що сума усіх трьох чисел дорівнює 83, складаємо рівняння:

47 – x+ x + 52−  x = 83;

47 + 52−  x = 83;

99−  x = 83;

x = 99 − 83;

x =16 (кг) яблук зібрали з ІІ яблуні;

47 – 16 = 31 (кг) — яблук зібрали з І яблуні;

52 – 16 = 36 (кг) — яблук зібрали з ІІІ яблуні.

Тут на конкретних прикладах учням пояснити той факт, що коли від певного числа (p) віднімають, а потім додають одне й те саме число (x) ( p − х+ x = р), то отримують це саме число (p) .

Зошит «Працюю самостійно 3»: с. 35 «Узагальнюємо вивчене про арифметичні дії множення і ділення»,

  1. Удосконалення вміння розв’язувати складені задачі на матеріалі задач, що містять знаходження частини від числа № 120 (задача 1)
  2. Удосконалення навичок додавання і віднімання, множення і ділення круглих трицифрових чисел № 118 – 1 стовпчик
  3. Формування обчислювальних навичок письмового додавання і віднімання трицифрових чисел № 119 (перші два стовпчики)

№ 121 — записати задачу коротко схематично, пригадати план розв’язування таких задач і розв’язати задачу арифметичним методом.

 № 122 потрібно розв’язати задачу.

  1. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів
  • Що ви повторили сьогодні на уроці?
  • Які вміння ви вдосконалили?
  • Із яким методом розв’язування задач на знаходження трьох чисел за трьома сумами ви познайомились?
  • Що позначають змінною у таких задачах?
  • Розкажіть про результати власних навчальних досягнень

 

УКРАЇНСЬКА МОВА

59Тема: Змінюю дієслова за часами

(Зошит К.Пономарьової, ст 59)

Мета: поглибити знання про дієслова, вчити змінювати дієслова за часами, розуміти функцію дієслів, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам’ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, виховувати повагу до рідної мови,  до традицій своєї країни.

Хід уроку

І. Вступна частина.

  1. Емоційне налаштування.

Ой, яка чудова, світла і багата
Українська мова, мова мами й тата!

Мова мами й тата, діда і бабусі.
Знаю її добре, ще краще навчуся.

  1. Вправа «Мозковий штурм»
  • Що ми називаєм іменником?
  • Що називає іменник? На які питання відповідає іменник?
  • Наведіть приклади іменників.
  • Що ми називаєм прикметником?
  • Що називає прикметник? На які питання відповідає прикметник?
  • Наведіть приклади прикметників.
  • Що ми називаєм числівником?
  • Що називає числівник? На які питання відповідає числівник?
  • Наведіть приклади числівників.
  • Що ми називаєм дієсловом?
  • Що називає дієслово? На які питання відповідає дієслово?
  • Наведіть приклади дієслів.
  1. Робота в групах. Гра «Посели в будиночки слова».

(Придумати слова і поселити їх в один з чотирьох будиночків: іменники, прикметники, числівники, дієслова)

  1. Повідомлення теми і мети уроку.
  • Сьогодні на уроці ми будемо вчитися змінювати дієслова за часами.
  1. Актуалізація опорних знань. Евристична бесіда
  • Які ви знаєте часові форми дієслів? (минулий, теперішній, майбутній час)
  • На які запитання відповідають дієслова минулого (що робив?), теперішнього (що робить?) та майбутнього часу? (що робитиме? Що буде робити?)
  1. Гімнастика для очей за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=8G87kg9s1HM

ІІ. Основна частина.

  1. Робота в зошиті на ст 59.

  Вправа 1. Утвори різні часові форми дієслів.

Малювати – малював, малює, малюватиме.

Стрибати – стрибав,  стрибає, стрибатиме

     Вправа 2  Прочитай жарт. Випиши в колонку дієслова. Зміни їх за часами і запиши поряд.

  • Який це час: я бігаю, ти бігаєш, він бігає, вони бігають?
  • Велика перерва.

Бігаю – бігав, бігатиму або буду бігати.

Бігаєш – бігав, бігатимеш або будеш бігати.

Бігає – бігав, бігатиме або буде бігати.

Бігають – бігали, бігатимуть або будуть бігати

  • Що відбувається з дієсловами в минулому часі однини? (Вони не змінюються)

Вправа 3 Творча робота. Прочитай текст. Підкресли дієслова. Познач зверху їх час.

          Теп                                             Теп                        Теп

Пригріває весняне сонечко. Розтає сніг. Розпускаються бруньки на деревах.

         Теп

Повертаються перелітні птахи.

Вправа 4 Спиши текст з попереднього завдання, поставивши дієслова у формі майбутнього часу. (пригріє, розтане, розпустяться, повернуться)

4.Фізкультхвилинка.

  1. Робота з картками. Вправляння у зміні часових форм дієслів у реченні.

Картка 1.  Прочитай речення. В якому часі вжите дієслово? Зміни час дієслова на теперішній і запищи отримане речення.

За поведінкою птахів козаки дізнавалися про наближення ворога.

Картка 2. Прочитай речення. В якому часі вжите дієслово? Зміни час дієслова на майбутній і запищи отримане речення.

Тоді козак поспішав до річки чи озера.

  1. Гра «Впіймай дієслово»

Виконуємо три команди: «Минулий час» – рукою показати назад, «Теперішній час» – рука вгору, і «Майбутній час» – рука вперед. Учитель читає дієслова, а учні повинні впіймати (жестами) дієслова.

Стоїть, біжу, зашумить, нахились, прийшов, іду, випало, любить,посадять, зацвіла, підвелися, малюю, стрибатиму, спалахне, сиджу, напився, світає.

ІІІ. Заключна частина.

  1. Рефлексія. Вправа «Мікрофон»
  • Сьогодні на уроці я навчився/навчилася…
  • На уроці я запам’ятав/запам’ятала
  • Найкраще мені вдалося…                          
  • Найбільше мені сподобалося…
  • Урок завершую з …  настроєм                     
  • Труднощі виникали…
  1. Підсумок уроку
  • Оціни свою роботу на уроці за допомогою вектора для формувального оцінювання.

——————————————

60

Тема. Правильно пишу НЕ з дієсловами

(Зошит К.Пономарьової, ст 60)

Не вивчив – не роби,

Не знаєш – не пиши,

З дієсловом окремо

Частку не пиши

 

61 Тема. Встановлюю зв’язок дієслів з іменниками

(Зошит К.Пономарьової, ст 61)

Не жартуй (з чим?) з вогнем,

не втечеш (від чого?) від совісті,

не смійся (з чого?) з лиха,

не сідай (куди?) в сани.

62 Тема. Добираю дієслова – антоніми і синоніми

(Зошит К.Пономарьової, ст 62)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *