Завдання на тиждень 25.07 – 29.07.2022

Наші діти – це найкраще, що може з нами статися. 

Діти – це майбутнє. А майбутнє повинно навчатись

Математика

2022-07-03_180722

Зошит з математики 3 клас 3 частина

Вкладка “Працюю самостійно” 3 клас (частина 3)

 

 

 

 

  Тема уроку. Узагальнюємо вивчене про ділення з остачею (ст 76-77)

Мета: формувати навички ділення з остачею.

Дидактична задача: удосконалювати навички додавання і віднімання, множення та ділення круглих трицифрових чисел; актуалізувати розуміння сутності ділення з остачею; формувати навички ділення з остачею, уміння виконувати перевірку правильності виконання ділення з остачею, читання рівностей, що є перевіркою ділення з остачею; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач, що містять знаходження частини від числа.

Розвивальна задача: формувати прийоми аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення.

Хід уроку

  1. I. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

На попередніх уроках ми познайомилися з алгоритмом ділення з остачею та зі способом перевірки ділення з остачею. Сьогодні ми будемо вдосконалювати набуті знання та вміння, скоротимо міркування при діленні з остачею, навчимося читати рівності, що є перевіркою ділення з остачею. Будьте дуже уважними, щоб вчасно з’ясувати власні проблеми і направити всі зусилля на подолання труднощів у діленні з остачею.

  1. Актуалізація опорних знань та способів дії
  2. Геометрична хвилинка Розгляньте рисунок на с. 77 навчального зошита.

– Який рисунок має бути на місці знака питання? Що спільного в кожному ряду? [В усі фігури вписано коло.]

– Що спільне в кожному стовпчику? [В усі фігури вписано коло.]

– Чи відрізняються ряди? [Вони містять різні фігури: трикутник, чотирикутник і шестикутник; колір фігур (синій, червоний, зелений)]

– Що спільне в рядах? [Повторюються одні й ті самі фігури.] Чим вони відрізняються? [Порядком розташування фігур; кольором фігур.]

– Що спільне в стовпчиках? Чим вони відрізняються? До якого стовпчика та до якого ряду належить пропущена фігура? Якої фігури бракує в І стовпчику і в останньому ряду? [Синього шестикутника із вписаним у нього колом.]

  1. Усна лічба Самостійне виконання завдання № 8.
  1. Усне опитування

– Як знайти неповну частку при діленні з остачею? Чому дорівнює остача при діленні з остачею на деяке число? Що можна сказати про величину остачі порівняно з дільником? Скільки може бути різних остач при діленні на деяке число? Якою дією перевіряють правильність дії ділення? Як перевірити ділення націло? Як перевірити ділення з остачею? Актуалізація знання суті ділення з остачею

  1. Виконання завдання № 1. Остача повинна бути меншою за дільник. Тож при діленні на 6 остача має бути меншою за 6 — це 0, 1, 2, 3, 4, 5; отже при діленні на 6 може бути 6 різних остач. Щоб визначити кількість остач, слід орієнтуватися на дільник.
  1. Виконання завдання № 2. При діленні на 4 можна одержати лише остачі, менші за 4,— це 0, 1, 2, 3. Оскільки для визначення остач треба орієнтуватися на дільник, остача повинна бути меншою за дільник. Тож число 5 не може бути остачею при діленні на 4.
  1. Усне виконання завдання.

1) Максим виписав числа, що діляться націло на 6. Кожне з них він збільшив на 3 і стверджує, що записав числа, які при діленні на 6 дають в остачі 3. Чи можна погодитись із Максимом?

     6 12 18 24 30 36 42 48 54 60 66

     9 15 21 27 33 39 45 51 57 63 69

2) Назвіть числа, які діляться на 5 націло. Назвіть числа, які при діленні на 5 дають в остачі 2. Хід міркувань аналогічний використаному на попередньому уроці

III. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого Формування вміння виконувати ділення з остачею (скорочена форма запису)

  1. Виконання завдання № 3 з коментарем.
  1. Усне виконання завдання.

1) Вкажіть близькі, але менші за кожне числа, які діляться націло на деяке число, за зразком.    

         43 : 6         38 : 5        68 : 9    

       430 : 60     380 : 50    680 : 90   

2) Миколка вважає, що такий самий спосіб міркувань можна використати і при діленні з остачею круглих чисел. Прокоментуйте міркування хлопчика.

       56 : 9 = 6 (ост. 2)      560 : 90 = 6 (ост. 20)

3) Зіставте випадки ділення у кожному стовпчику. Чи допоможе вам розв’язання першого випадку для знаходження значення неповної частки й остачі в другому випадку?

       15 : 6       41 : 8        62 : 7

     150 : 60   410 : 80    620 : 70  

значення неповних часток у другому виразі стовпчика дорівнюють значенню неповних часток у першому виразі стовпчика.

Висновок: щоб знайти неповну частку при діленні круглого числа на кругле з остачею, достатньо замінити круглі числа десятками та розділити числа десятків. Остачі відрізняються лише тим, що у другому випадку остача таке саме число, але десятків.

  1. Виконання завдання № 4

Формування вміння виконувати перевірку ділення з остачею та читати записані рівності

  1. Виконання завдання № 5 з коментарем.
  2. 5. Виконання завдання № 6.
  3. 6. Удосконалення вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач, що містять знаходження частини від числа робота над завданням. № 7.

  Розв’язання задачі

  • 16 : 2 = 8 (хр.) жовтих купила господиня
  • 8 : 2 = 4 (хр.) в кожному ряді

16 : 2 : 2 = 4 (хр.)

ІV. Зошит «Працюю самостійно 3»: с. 39, завдання № 136, 137.

  1. V. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

Розкажіть про результати власних навчальних досягнень

 

Українська мова

Вивчи правила, потім виконай вправи

Ocnovu rech clovocpoluch  Slovospol

P 69   Тема. Встановлюю зв’язок слів у реченні

Зошит з української мови К.Пономарьової, ст 69

 

 

 

 

P 70  Тема. Утворюю словосполучення

Зошит з української мови К.Пономарьової, ст 70

Вправа 1 Зразок: зайти до лісу, книга на столі

 

 

 

P 71  Тема. Будую різні види речень

Зошит з української мови К.Пономарьової, ст 71

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *