Завдання на тиждень 18.07 – 22.07.2022

Доброго ранку всім.
Пам’ятаємо слова царя Соломона “Все проходить, і це пройде”. І всі ми хочемо прискорення процесу. До цього все йде.
Пропоную чергову порцію розваг у вигляді завдань

Математика

  Тема уроку. Перевіряємо ділення з остачею (ст 74-75)

74

75

 

 

38 Мета: формувати вміння виконувати ділення з остачею.

Дидактична задача: удосконалювати навички додавання і віднімання, множення та ділення круглих трицифрових чисел; актуалізувати розуміння прийому ділення з остачею; ознайомити з правилом перевірки правильності виконання ділення з остачею; удосконалювати навички письмового додавання та віднімання, вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач, що містять знаходження частини від числа.

Розвивальна задача: формувати прийоми аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення.

Хід уроку

I. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів На попередньому уроці ми познайомилися з алгоритмом ділення з остачею та з’ясували, що ділення націло — це лише один із випадків ділення з остачею, коли остача дорівнює нулю. Також ми дізналися про те, що неповною часткою є число, яке є результатом ділення націло найближчого, але меншого за ділене числа на певний дільник, а остачею є різниця між діленим і цим числом. Ми зробили висновок щодо величини остачі порівняно із дільником. Ви вже вмієте перевіряти правильність виконання дій додавання та віднімання, множення й ділення націло, а сьогодні на уроці ви навчитесь перевіряти ділення з остачею.

Актуалізація опорних знань та способів дії Усна лічба

  1. Усне виконання завдання № 7.
  2. Робота над завданням. Знайдіть значення виразів.

         (370+ 290− 180): 6 + 350 :7⋅ 5               480: 8 +320 −450: 9 + 7⋅ 80

3. Усне опитування

– Як знайти неповну частку при діленні з остачею?

– Чому дорівнює остача при діленні з остачею на деяке число?

– Що можна сказати про величину остачі порівняно з дільником?

– Скільки може бути різних остач при діленні на деяке число?

     Актуалізація розуміння сутності ділення з остачею

  1. Виконання завдання № 1 на ст. 74 з коментарем.
  1. Самостійне виконання завдання № 130 (зошит «Працюю самостійно 3»: с. 38).
  2. Самостійне виконання завдання № 131 (зошит «Працюю самостійно 3»: с. 38)

– Назвіть числа, які при діленні на 8 в остачі дають 1; 2…

– Де розташовані ці числа в натуральному ряді порівняно з числами, які ви обвели?

7. Виконання завдання № 2 з коментарем.

Щоб обвести числа, які діляться на 5 націло, слід пригадати висновок, зроблений при аналізі результатів таблиці множення числа 5: результати з таблиці множення числа 5 закінчуються або цифрою 0, або цифрою 5.

Отже, ознака подільності на 5: на 5 діляться ті й тільки ті числа, які закінчуються цифрою 0 або 5. Числа, які не закінчуються цифрою 0 або 5, не діляться націло на 5. Виконуємо ділення з остачею поданих чисел, пригадуючи алгоритм ділення з остачею. Читаємо записані рівності. При записуванні чисел, які в результаті ділення на 5 дають в остачі 3, застосовуємо спосіб міркування, використаний у попередніх завданнях.

8. Виконання завдання № 3 з коментарем

9. Актуалізація знання способу перевірки правильності виконання ділення націло

      Виконання завдання № 4 з коментарем.

Коментар. 56 : 8 = 7. Щоб перевірити правильність виконання дії ділення націло, треба значення частки помножити на дільник і якщо одержимо ділене, то дію ділення виконано правильно: 7⋅ 8= 56, 56 = 56, істинно.

  1. Актуалізація знання алгоритму ділення з остачею № 5 (на с. 74) з коментарем.

III. Формування нових знань та способів дії

  1. Ознайомлення зі способом перевірки ділення з остачею

Усне виконання завдання. Назвіть серед поданих чисел ті, що діляться націло на 9.

        9, 65, 36, 50, 18, 28, 63, 45, 70, 27, 90, 54

Виконайте ділення націло з перевіркою.

Виконайте ділення в решті випадків.

Як перевірити ділення в решті випадків?

Данилко міркував так: 18 : 9 = 2, оскільки 2 · 9 = 18.  

 28 : 9 = 3 (ост. 1), оскільки 3 · 9 + 1 = 28

1) 9, 18, 27;

2) 27: 9 = 3 — неповна частка;

3) 28 – 27 = 1 — остача, 1<9 .

Ознайомлення із пам’яткою на с. 75 навчального зошита.

  1. Первинне закріплення способу перевірки ділення з остачею Виконання завдання № 5 (продовження на с. 75) з коментарем.
  1. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого
  2. Удосконалення навичок усного додавання та віднімання круглих трицифрових чисел Виконання завдання № 6.
  1. Формування вміння виконувати перевірку ділення з остачею

У завданні № 132 (зошит «Працюю самостійно 3»: с. 38) виконати ділення з остачею та зробити перевірку

  1. Удосконалення навичок письмового додавання і віднімання трицифрових чисел Самостійне виконання завдання № 133 (зошит «Працюю самостійно 3»: с. 38).
  1. Удосконалення вміння розв’язувати задачі на знаходження частини від числа

 № 134 — записати задачу схематично і розв’язати її арифметичним методом по діях.

  • 56 : 8 = 7 (кг) моркви привезли до їдальні.
  • 56 – 7 = 49 (кг) решта овочів.
  • 49 : 7 = 7 (кг) цибулі привезли до їдальні
  1. Удосконалення вміння обчислювати діаметр кола

Самостійне виконання завдання № 135 (зошит «Працюю самостійно 3»: с. 38). Інформація про масу і довжину крила птаха та про висоту його гнізда є зайвою для виконання вимоги задачі. Для того щоб дати відповідь на запитання задачі, достатньо знати лише радіус гнізда, верхня межа якого являє собою коло, і розуміти, що діаметр гнізда удвічі більший за радіус.   1м5см + 1м5см = 2м10см

  1. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів
  • Про що нове ви дізнались сьогодні на уроці?
  • Як можна міркувати, щоб перевірити правильність виконання дії ділення з остачею?
  • Розкажіть про результати власних навчальних досягнень

 

Українська мова

P 66Тема. Розрізняю розповідні, питальні, спонукальні речення, окличні й неокличні

Друкований зошит К,Пономарьової, ст 66

 

Вивчи правила, потім виконай завдання в зошиті.

Можна використовувати коментар до деяких вправ.

Pravulo  Vudu rechen

 

Вправа 2

Наталя в парку зустрілася з друзями. – розповідне речення

 Наталю, ти зустрілася в парку з друзями? – питальне речення

Наталю, зустрінься в парку з друзями. – спонукальне речення

♥♥♥♥♥

P 67 Тема. Вживаю речення зі звертанням

Друкований зошит К,Пономарьової, ст 67

 

Вивчи правила, потім виконай завдання в зошиті.

Можна використовувати коментар до деяких вправ.

Zvertannja

Вправа 3.

Навчи мене, мамо, вишивати. Назарчику, відвідай хворого товариша. Полий квіти, Марійко.

♥♥♥♥♥

P 68  Тема. Визначаю в реченні головні і другорядні члени

Друкований зошит К,Пономарьової, ст 68

Вивчи правила, потім виконай завдання в зошиті.

 

 

Chlenu rechenna   Chlenu rechennja

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>