Завдання на тиждень 11.07 – 15.07.2022

Наша зустріч з кожним днем ближче.
Для різноманітності життя пропоную виконати з дитиною чергові завдання.

Математика

2022-07-03_180722

Зошит з математики (частина 3)

Вкладка “Працюю самостійно” (частина 3)

 

Конспект до уроку 

 Знайомимось із діленням з остачею

Ст. 70-71)

 

Тема уроку. Вивчаємо ділення з остачею (ст. 72-73)

Мета: формувати вміння виконувати ділення з остачею.

Дидактична задача: удосконалювати навички додавання і віднімання, множення та ділення круглих трицифрових чисел; актуалізувати розуміння сутності арифметичної дії ділення на вміщення; ознайомити з алгоритмом ділення з остачею; вчити досліджувати залежність кількості остач від величини дільника; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач, що містять знаходження числа за величиною його частини.

Розвивальна задача: формувати прийоми аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення.

Хід уроку

  1. I. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів На попередньому уроці ми познайомилися з діленням з остачею. Чи це нова для вас арифметична дія? Ні, це знайома дія ділення. Взагалі можна стверджувати, що ділення націло, з яким ви вже добре знайомі, це лише один із випадків ділення з остачею, коли остача дорівнює нулю. Ви виконували ділення з остачею практично, але не завжди під рукою є потрібні предмети для лічби або рисунок. Треба вчитися виконувати ділення з остачею без опору на наочність. Сьогодні ви познайомитесь із алгоритмом ділення з остачею і навчитесь виконувати його.
  1. Актуалізація опорних знань та способів дії Усна лічба
  2. Усне виконання завдання № 1. Виконай арифметичні дії 

Актуалізація сутності ділення з остачею

  1. Усне виконання завдання № 2.
  1. Усне колективне виконання завдання.
  • Які остачі можна одержати при діленні деякого числа на 6; на 8?

(Остача має бути меншою за дільник, тож якщо дільник 6, то числа повинні бути меншими за 6 — це 0, 1, 2, 3, 4, 5).

  • Про який випадок ділення йдеться, якщо остача дорівнює нулю? (Якщо остача дорівнює нулю, то це випадок ділення націло. Усього остач 6 — число остач дорівнює дільнику.)
  1. Виконання завдання № 3.

Правило. Кількість остач, включаючи нуль, дорівнює діьнику.

III. Формування нових знань та способів дії Ознайомлення із алгоритмом ділення з остачею

  1. Виконання завдання № 4.
  • Неповні частки однакові, тому що при діленні найближчого меншого за ділене числа 40 (48; 56) на дільник 8 націло одержимо 5 (6; 7).
  • Значення неповної частки залежить від результату ділення націло найближчого меншого до дільника числа.
  • Щоб знайти неповну частку, треба найближче менше за ділене число розділити на дільник. Різниця між діленими у випадку ділення з остачею та ділення націло дорівнює величині остачі.

 При діленні з остачею остача дорівнює числу, яке вказує, на скільки більше ділене від найближчого меншого числа, що ділиться на дільник націло; неповна частка дорівнює значенню частки при діленні націло найближчого, але меншого за ділене числа на дільник.

Пам’ятка Ділення з остачею

  • Називаю всі числа, які менші за ділене і діляться на дільник націло.
  • Найбільше з них ділю на дільник і результат записую в частці.
  • Віднімаю знайдене число від діленого, отримую остачу. Записую остачу у дужках.
  1. Первинне закріплення розуміння сутності ділення з остачею

Виконання завдання № 5 з коментарем.

  1. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого
  2. Удосконалення вміння розв’язувати складені задачі, що містять знаходження числа за величиною його частини. Завдання № 6.
  • 68 =48(з.) все завдання Миколи
  • 8 + 5 = 13 (з.) розв’язав за вівторок і середу.
  • 48 – 13 = 35 (з.) залишилось розв’язати Миколі

68 – (8 + 5) = 35 (з.)

  1. Задача 127 в зошиті «Працюю самостійно»: ст 37.

Записати задачу коротко у формі таблиці, пригадати план розв’язування таких задач і розв’язати задачу арифметичним методом.

Маса 1 ящ. Кількість ящиків Загальна маса
Дорослі 6 кг                 ? однак. ? кг
Діти 9 кг ? 60 кг
  • 60 : 6 = 10(ящ.) зібрали діти
  • 9 10 = 90 (кг) персиків зібрали дорослі.

9 (60 : 6) = 90 (кг)

  1. Удосконалення обчислювальних навичок та вміння порівнювати математичні вирази № 128 (зошит «Працюю самостійно 3»: с. 37)
  1. Удосконалення вміння розв’язувати рівняння № 129 (зошит «Працюю самостійно 3»: с. 37).
  1. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів
  • Про що нове ви дізнались сьогодні на уроці?
  • Що можна сказати про неповну частку та величину остачі при діленні з остачею? [При діленні з остачею неповною часткою є число, яке є результатом ділення націло найближчого, але меншого за ділене числа на певний дільник, а остачею є різниця між діленим і цим числом.]
  • Як треба міркувати, щоб виконати ділення з остачею?

♥♥♥♥♥

Українська мова

P 63

Тема. Пригадую службові слова

(Зошит К. Пономарьової, ст 63)

Вивчи правило, а потім виконай вправи.

Pravulo

 

 

 

Вправа 1. Визнач, які серед поданих слів є службовими. Підкресли їх.

Я, в, над, кіт, перед, до, ліс, сад, без, від, на, у, з, ми, і він, а, але.

Вправа 3. Прочитай вірш. Встав пропущені службові слова.

З пташеням маленьким трапилась біда:

як піднявся вітер – випало з гнізда.

З кошиком Андрійко по щавель ішов,

пташеня сіреньке у траві знайшов.

У Андрійка очі блиснули від сліз.

Взяв його тихенько, до гнізда поліз.

Пташеня зраділо – скінчилась біда:

Із руки стрибнуло до свого гнізда.

♥♥♥♥♥

P 64

Тема. Розпізнаю прийменники

(Зошит К. Пономарьової, ст 64)

Вивчи правило, а потім виконай вправи.

Prujmennuku

 

 

Вправа 4. Спиши слова, розкривши дужки.

За річкою, заходить, вкласти, в селі, від будинку, відкривати, добігти до лісу.

♥♥♥♥♥

P 65

Тема. Розрізняю частини мови

(Зошит К. Пономарьової, ст 65)

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>