Уроки математики 1-2 . 1 клас

2023-09-06_141054

Урок 1 Презентація “Ознайомлення з підручником. Лічба об’єктів. Геометричні фігури”

 

Урок № 1. Вступ. Ознайомлення з підручником, зошитом і приладдям для уроків математики. Лічба об’єктів. Геометричні фігури.

Мета: ознайомити учнів із підручником, зошитом і приладдям для уроків математики; формувати навички лічби об’єктів; вчити розрізняти геометричні фігури; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.                 

Очікувані результати: розпізнає форму оточуючих предметів; розрізняє геометричні фігури — круг, многокутник (трикутник, чотирикутник), куб, кулю, циліндр; розпізнає і описує предмети за їх формою; будує многокутники із підручного матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

  1. Організація класу. Слайд 2

Настрій якої геометричної фігури вам зараз більше подобається? Назвіть колір і фігуру

Привіт, друже! Слайд 3

Сьогодні ми починаємо вивчати дуже цікавий і важливий предмет — математику. Математика навчить нас рахувати предмети, розв’язувати задачі. Буде дуже цікаво!

Слайд 4. Значення математики в житті людини. Слайд 5

  • Які предмети ти візьмеш для навчання?
  • Як називається навчальний предмет у школі, де використовуються цифри?
  • Як ви вважаєте, чого вчить нас математика?
  1. Актуалізація знань. Слайд 5 Робота над віршем.

Щоб вести кораблі,

Щоб у небо злітати,

Треба твердо, як слід

Математику знати.

Щоб успішно працювала автоматика,

Безперечно, знадобиться математика.

І щоб рухались верстати,

І щоб гроші рахувати,

Продавати й купувати,

Треба добре її знати!

  • Про що розповідається у вірші?
  • Чому необхідно вивчати математику?

Слайд 6 Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

  • Послухайте звернення підручника до вас.

Давай познайомимося!

Любий друже! Я — твій перший підручник із математики. На моїх сторінках ти ознайомишся з цікавим і захопливим світом — наукою математикою. На уроках математики ти здобуватимеш знання, які допоможуть тобі досягти успіху. Сподіваюся, що подорож моїми сторінками буде для тебе цікавою й корисною.

Твій підручник

Сьогодні ми будемо лічити предмети і фігури. Вчитимемося розрізняти геометричні фігури.      

ІІ. Основна частина.

  1. Лічба. Знайомі цифри. Слайд 7. Які цифри ти знаєш? Назви їх.
  1. Лічба. Предмети.

Слайд 8. Довідничок. Правила лічби.

  • Розгляньте предмети. Скільки їх?
  • Як можна назвати це одним словом? (предмети)
  • Які предмети є у нашому класі?

Запамятайте!

  • Можна лічити предмети, починаючи з будь-якого.
  • Рахуючи, не пропускай жодного предмета.
  • Не називай двічі один і той же предмет.

Слайд 9. Лічба.

  • Розгляньте предмети, які зображені на слайді 13. Скільки їх?
  • Як можна назвати це одним словом? (Фігура)
  • Які фігури ви знаєте?

Слайд 10 Вправа «Геометрія навколо».

  • Які предмети у класі схожі на квадрат, коло, прямокутник, трикутник, овал?
  • Яку геометричну форму має ваш пенал?
  • Яку геометричну форму має ваш зошит?
  • Яку геометричну форму має ваша парта?

Гімнастика для очей.

ІІІ. Формування нових знань і способів дії.

  1. Ознайомлення з лічбою.

Слайд 11-12. Робота з підручником, ст 3. Робота за малюнками.

  • Розгляньте зображення. Що ви бачите? Скільки звірят іде в лісову школу?
  • За допомогою чого ви змогли порахувати кількість звірят?
  • Скільки звірят вивчають математику?

Фізкультхвилинка.

Слайд 13. Практична вправа з підручним матеріалом.

  • Покладіть перед собою на парту зошит, гумку і олівець.
  • Візьміть у руку:
  1. Зошит і олівець.
  2. Зошит або олівець.
  3. Гумку і зошит.
  4. Усі предмети.
  5. Один із предметів.
  1. IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
  2. Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 14. Настанова «Сиди правильно. Пиши правильно».

Вчитель нагадує, як правильно сидіти під час роботи в зошиті, як правильно тримати ручку, зошит.

  • Тримай спину рівно.
  • Лікті поклади на стіл.
  • Ноги постав на підлогу.
  • Вільною рукою підтримуй зошит.

Слайд 15 Робота у зошиті. Обведи об’єкти, які належать до однієї групи.

Скільки їх у кожній групі?

Слайд 16. Допиши за зразком (лінії та крапки).

Слайд 17 Пальчикова гімнастика.

Слайд 18. Розфарбуй відповідним кольором.

Скільки пелюсток у кожної квітки? Скільки листків на кожному стеблі?

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20 Вправа «Складаємо пенал».

На слайді представлено зображення різних предметів.

  • Допоможи скласти пенал. Що зайве?

Слайд 21. Робота над загадкою.

Він не круг і не квадрат І не прямокутник.

Має тільки три кути Звуть його … (трикутник)

  • Яку геометричну фігуру називають трикутником?
  1. Виконання Online завдання. Слайд 22. Online завдання.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 23. Вправа «Мікрофон».

  • Які геометричні фігури ви знаєте?
  • Чим відрізняються коло і куля?
  • Що ви можете сказати про трикутник?
  • Що ви можете сказати про коло?
  • Де у житті вам знадобляться знання з математики?

Слайд 24 Рефлексія. Настрій якої фігури вам зараз більше подобається?

2023-09-06_1423352 Презентація “Спільні та відмінні ознаки предметів. Пряма, крива, ламана лінії”

 

 

Урок № 2 Тема. Спільні та відмінні ознаки предметів. Поділ на групи. Лічба. Пряма, крива і ламана лінії.

Мета: ознайомити учнів із спільними та відмінними ознаками предметів; вчити ділити предмети на групи; розрізняти геометричні фігури: пряма, крива, ламана лінія; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.                 

Хід уроку

І. Вступна частина.

  1. Організація класу. Слайд 2.

Настрій якої геометричної фігури вам зараз більше подобається? Назвіть колір і фігуру

Слайд 3. Мотивація навчальної діяльності. Робота над загадками.

1) Я без сторін і без кутів,
Як звуся, відгадай.
І на малюнках дітлахів
У сонечку впізнай. (Круг)

2) Олівці Петрусь узяв,

Швидко щось намалював.

Хоч крути, а хоч верти,

Має тільки три кути. (Трикутник)

3) На квадрат я дуже схожий.

Маю теж чотири сторони.

Тільки дві з них протилежні –

Однакової довжини.

А сусідні – різні. (Прямокутник)

  1. Актуалізація знань. Слайд 4. Лічба. Геометричні фігури.
  • Які предмети ти бачиш на слайді? Скільки їх?
  • Скільки прямокутників? Трикутників?
  • Скільки квадратів? Кругів? Ромбів?

Слайд 5. Вправа «Знайди зайве».

  • Знайди зайвий об’єкт. Поясни свій вибір.
  1. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності. Слайд 6.

Сьогодні на уроці ми будемо визначати спільні та відмінні ознаки предметів, розподіляти їх на групи за цими ознаками. Дізнаємося про такі геометричні фігури, як точка, пряма, крива, ламана лінії.

ІІ. Основна частина.

  1. Ознаки предметів.

Слайд 7. Робота з підручником. Спільні та відмінні ознаки предметів.

  • Назви всі предмети, зображені на малюнку. Скільки їх?
  • Чи є серед них однакові? Назви їх.

Слайд 8. Робота з підручником. Спільні та відмінні ознаки предметів.

  • Чому предмети об’єднані в групи саме так?
  • Що в кожній групі спільного, а що — відмінного?

Слайд 9. Робота з підручником. Спільні та відмінні ознаки предметів.

  • Поділи предмети на дві групи.
  • Назви ще по одному предмету, який можна віднести до кожної із цих груп.

Гімнастика для очей.

  1. Геометричні фігури. Слайд 10-12.

Актуалізація знань про геометричні фігури: точка, пряма, крива, ламана лінії.

Дзьобом «стук!» по стовбуру

розумний тато-дятел:

– Давай-но, синку, змалечку

математику вивчати.

Слід від дзьоба – це не крапка

і не дірка, мій синочку.

Математики назвали

Це поняття – точка.

Слайд 13. Довідничок.

  • Через одну точку можна провести безліч прямих ліній, що перетинаються.
  • Через дві точки можна провести тільки одну пряму лінію.

Слайд 14. Робота з підручником. Спільні та відмінні ознаки предметів.

Вправу потрібно виконувати колективно.

  • Розглянь зображення. Запам’ятай назви ліній.
  • Чим різняться лінії на малюнках?

 Слайд 15 Фізхвилинка

  1. IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
  2. Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 16-17 Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Вчитель нагадує, як правильно сидіти під час роботи в зошиті, як правильно тримати ручку, зошит.

  • Ноги повинні стояти повною ступнею на підлозі.
  • Спина рівна.
  • Голова нахилена вниз так, аби бачити, що позначено у зошиті.
  • Лікті – на парті так, аби не звисали.
  • Між партою і грудьми має бути відстань на ширину долоні.
  • Зошит має лежати навкоси.
  • Олівець тримаємо тільки трьома пальцями – великим, вказівним і середнім.
  • Олівець більше спирається на середній палець, ми тримаємо його великим і зверху вказівним пальцем.
  • Усі три пальці знаходяться на відстані 2 см від кінця олівця.

Слайд 18. Робота в зошиті.

  • Обведи об’єкти, які належать до однієї групи.
  • Для чого призначені ці предмети? Скільки їх у кожній групі?

Слайд 19. Робота у зошиті. Допиши за зразком.

Учні вчаться писати елементарні лінії та крапки. Вчитель показує на дошці, як потрібно виконувати завдання. Далі учні працюють, а вчитель слідкує.

Слайд 20 Пальчикова гімнастика. Вправа «Добування вогню»

Дерев’яний та довгенький, Маю носик я гостренький.
На білому слід лишаю І всіх діток потішаю. (Олівець)

Слайд 21. Робота в зошиті.

  • Скільки ліній на малюнку?
  • Наведи всі прямі олівцем синього кольору, криві – олівцем зеленого кольору, ламану – олівцем червоного кольору.

Слайд 22. Логічна вправа «Чарівний квадрат».

  • Розглянь зображення на слайді.
  • Домалюй в чарівний квадрат фігуру, якої бракує.
  1. Виконання Online завдання. Слайд 23.

ІV. Заключна частина. Рефлексія. Слайд 24. Оберіть відповідну цеглинку LEGO

  • Цеглинку LEGO підійміть, зустріч нашу оцініть.

Все було легко!

Я дуже втомився!

Було цікаво!

У мене все вийшло!

Було складно!

Слайд 24 Рефлексія. Настрій якої фігури вам зараз більше подобається?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *