Уроки математики 3-4. 1 клас

2023-09-08_1021533 Презентація “Форма, розмір, колір” 

 

 

 

Урок № 3

Тема. Ознаки та властивості предметів. Форма, розмір, колір. Об’єднання об’єктів у групи за певною ознакою. Підготовчі вправи до написання цифр.

Мета: ознайомити учнів із властивостями предметів; формувати навички лічби об’єктів; вчити розрізняти геометричні фігури за розміром, формою, кольором; об’єднувати об’єкти у групи за певною ознакою; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.          

Очікувані результати: знає ознаки та властивості предметів; розпізнає предмети за формою, розміром, кольором; об’єднує об’єкти у групи за певною ознакою.

Хід уроку

І. Вступна частина.

  1. Організація класу. Слайд 2.

Слайд 3. Повторення вивченого матеріалу.

  • Розглянь зображення. Пригадай, як називаються лінії зображені на малюнку?
  1. Актуалізація знань.

Слайд 4. Підготовчі вправи. Робота з лічильним матеріалом.

  • Розглянь зображення. Скільки червоних цеглинок? Скільки жовтих?
  • Скільки зелених? Скільки синіх? Знайдіть однакові цеглинки за кольором.

Слайд 5. Підготовчі вправи. Робота з лічильним матеріалом.

  • Розглянь зображення. Скільки зображено червоних машинок?
  • Скільки зображено жовтих машинок?
  1. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6. Сьогодні ми будемо досліджувати схожість та відмінність предметів. Будемо об’єднувати предмети в групи за спільними ознаками і навпаки – розподіляти їх на кілька груп за відмінними ознаками.

ІІ. Основна частина.

  1. Класифікація предметів. Робота з підручником Слайд 7
  • Назви предмети кожної групи одним словом.
  • Для чого призначені ці предмети? Скільки їх у кожній групі?
  1. Лічба. Предмети. Робота з підручником Слайд 8. Вправа «Що зайве?»
  • Розгляньте предмети, які зображені на слайді. Скільки їх?
  • Що «зайве» в кожній групі предметів?

ІІІ. Формування нових знань і способів дії.

  1. Робота з геометричним матеріалом. Робота з підручником Слайд 9.
  • Розгляньте предмети, які зображені на слайді. Скільки їх?
  • Як змінюються фігури?

Слайд 10. Робота з підручником. Робота з геометричними фігурами.

  • Розгляньте предмети, які зображені на слайді. Скільки їх?
  • Якого кольору прямі лінії, криві лінії, ламані лінії? (Синя крива, зелена пряма, жовта ламана, червона крива, фіолетова ламана, блакитна пряма).

Слайд 11 Руханка

Слайд 12 Дослідження. Класифікація фігур за різними ознаками.

Вправу потрібно виконувати колективно.

  • Розподіліть геометричні фігури на групи за різними ознаками.

Слайд 13. Вправа «Ланцюжок».

  • Розгляньте малюнок. Знайдіть зайву фігуру. Поясніть свій вибір.
  • Роботу проведіть до тих пір, поки не залишиться 2 фігури.
  • Зайва пряма лінія, вона незамкнена, а решта є геометричними фігурами, що утворені замкненими лініями.
  • Зайвий круг, бо є не многокутником, як решта.
  • Зайвий трикутник, бо решта – чотирикутники.
  • Зайвий маленький чотирикутник, бо відрізняється за розміром.
  • Зайвий чотирикутник, бо не є прямокутником.
  1. IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
  2. Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 14. Робота у зошиті.

  • Предмет, що лежить на стільці, розфарбуй олівцем зеленого кольору, а предмет, який лежить під стільцем, – олівцем червоного кольору.

Слайд 15. Робота у зошиті

Учні вчаться писати елементарні лінії та крапки. Вчитель показує на дошці, як потрібно виконувати завдання. Далі учні працюють, а вчитель слідкує.

Слайд 16. Робота в зошиті.

Учні виконують у зошиті завдання. Вчитель допомагає та надає відповідні вказівки.

  • Обведи предмети, що розташовані праворуч від хлопчика.

Слайд 17. Пальчикова гімнастика.

Слайд 18. Вправа «Повітряні кулі». Знайди однакові кулі за кольором.

Слайд 19-20 . Вправа «Що зайве?»

  • Розгляньте малюнок. Знайдіть зайвий предмет. Поясніть свій вибір. (Зайва є жабка, тому що це тварина, а решта – рослини).
  • Зайвою є коробочка сірників, тому що це не іграшка і бавитися з сірниками не можна

Слайд 21. Розвиток логічного мислення. Вправа «Поміняй місцями».

  • Назвіть предмети, зображені на малюнку. Якого вони кольору?
  • Поміняйте місцями дві речі так, щоб підряд не було однакового взуття.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія «Емоційна ромашка». 

Оберіть ромашку відповідно своєї роботи на уроці

Мені під силу всі завдання     Було складно та не зрозуміло

Все було легко та просто       Мені потрібна допомога

 

2023-09-08_103137 4 Презентація “Порівняння за величиною (більший-менший)

 

 

 

Урок №4 Тема. Розміщення предметів. Порівняння предметів за величиною («більший – менший»). Лічба

Мета: ознайомити учнів із способами розміщення предметів; формувати навички порівнювати предмети за величиною (більший – менший); вчити лічити у межах 10; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.                 

Очікувані результати: учень/учениця розпізнає способи розміщення предметів; порівнює предмети за величиною (більший – менший); розпізнає і описує предмети за їх формою; вміє лічити у межах 10.

Хід уроку

І. Вступна частина.

  1. Організація класу. Створення позитивного настрою Слайд 2.

Настрій якої фігури тобі зараз більше подобається? Назви колір і фігуру

  1. Актуалізація знань Робота над загадкою. Робота з лічильним матеріалом. Слайд 3. Невеликі дві хатини,

                В них м’які і теплі стіни.

    По п’ять братиків малих  

    Прожива в хатинках тих. (Рукавички).

  • Розглянь зображення. Скільки рукавичок? Яких вони кольорів?
  • Які рукавички найбільші? Які найменші?

Слайд 4-6. Віршоване завдання. Слайд 4-5.

В цирк прийшли руда лисиця,

Слон, жирафа і тигриця.

Мишка й зайчик-куцохвіст.

Хто найменший був на зріст?

  • Скільки тварин прийшло у цирк? Назвіть їх.
  • Хто найбільший за розміром? Хто найменший за розміром?
  1. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6. Сьогодні на уроці ми будемо порівнювати предмети за ознаками, пов’язані з такими величинами: більший, менший, однакові.

ІІ. Основна частина.

  1. Лічба. Слайд 7. Робота над загадкою. Відгадай казку.

Любі діти, коли йшла,

По дорозі це знайшла.

Це хатинка невеличка,

Ми у казці … (Рукавичка)

Слайд 8. Робота з підручником. Робота за малюнком.

  • Розглянь зображення. Пригадай казку «Рукавичка». Скільки звірів на малюнку?
  • Хто перший заліз у рукавичку? Хто залізе наступний?
  • Хто де перебуває? Хто поряд із лисичкою? Хто з цих звірів найменший?
  1. Порівняння предметів. Слайд 9. Робота над загадкою. Відгадай казку.

Заховавшись у корзині,

Їде на ведмежій спині,

Дивиться, щоб волохатий

Пиріжка не міг узяти. (Маша і ведмідь)

Слайд 10. Робота з підручником. Порівняння предметів за величиною («більший – менший»)

  • Розгляньте предмети, які зображені на слайді. Скільки їх?
  • Порівняйте кожен предмет. Де чий стільчик?

Слайд 11. Розгляньте предмети, які зображені на слайді. Скільки їх?

  • Порівняйте кожен предмет. До кожного телефона добери чохол.

Слайд 12-13. Практична робота. Розташування предметів.

  • Розташуй бочки від більшої до меншої.
  • Розташуй подарунки від меншого до більшого.

Слайд 14. Руханка Повторюйте, щоб трохи відпочити.

  1. IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
  2. Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 15. Робота в зошиті. Намалюй ті самі овочі, але більше за розміром.

Слайд 16 Робота у зошиті. Допиши за зразком.

                 Пальчикова гімнастика.

Слайд 17. Робота в зошиті.

  • Розглянь зображення. Зафарбуй олівцем зеленого кольору дах найвищого будинку, олівцем жовтого кольору – дах найнижчого.
  • Обведи будинки однакової висоти.

Слайд 18. Робота в зошиті.

  • Розглянь зображення. Постав позначку біля найбільшого ґудзика.
  • Розфарбуй однакові за розміром ґудзики.

Слайд 19 Розвиток логічного мислення. Знайдіть закономірність.

  • Який візерунок намалюєте на рукавичках.

ІV. Заключна частина. Рефлексія. Вправа «Піраміда знань».

Слайд 30.  Тепер я знаю … Коли на уроці було сумно?

Коли ви раділи своїм успіхам? Чи справдилися ваші очікування?

Що ви розкажете про урок своїми рідним?

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>