Уроки математики 5-6. 1 клас

За підручником Н.Листопад

2023-09-07_2310225. Презентація “Лічба. Розташування предметів у просторі”

 

 

Урок № 5 Тема. Лічба. Розташування предметів у просторі («вгорі – внизу», «на», «над», «під», «праворуч – ліворуч»).

Мета: ознайомити учнів із розташуванням предметів у просторі («вгорі – внизу», «на», «над», «під» «праворуч – ліворуч»); формувати навички лічби об’єктів; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.                 

Очікувані результати: розпізнає розташуванням предметів у просторі («вгорі – внизу», «на», «над», «під» «праворуч – ліворуч»); виконує практичні вправи; вміє лічити об’єкти та раціонально і з користю витрачає свій час.

Хід уроку

І. Вступна частина.

  1. Організація класу. Слайд 2. Вправа «Криголам».
  • Яким ви уявляєте наш урок? (Успіх, усмішка, уважність).
  • Без чого не можна обійтися на уроці? (Розуміння, руху, роботи).
  • Що вона нам несе? (Ознайомлення, організованість).
  • Які наші очікування від уроку? (Користь).

Слайд 3-5. Відгадайте загадки.

  • Відгадайте загадку та покажіть цифру, що відповідає числу, названому в загадці.
  • П’ять братів поруч живуть,  у кожного своє ім’я. (Пальці)
  • Одна нога і шапка, а голови нема. Що це таке? (Гриб)
  • Сидить Марушка в семи кожушках,

хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля)

  • Шість ніг без копит, ходить, та не стукає,

літає, а не птах, може вверх ногами сидіти. (Муха)

  • Чотири братики під одним дахом стоять. (Стіл)
  • На ніч два віконця самі закриваються,

а зі сходом сонця самі відкриваються. (Очі)

  1. Актуалізація знань.

Слайд 6. Гра «Хто уважніше?» Розгляньте уважно класну кімнату.

  • Що у класі можна позначити цифрами 1, 2, 3 …?
  1. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 7. Сьогодні ми будемо лічити предмети  та визначимо правила лічби.       

ІІ. Основна частина.  Лічба. Предмети лічби.

  • Які цифри ти знаєш? Назви цифри від 1 до 10. 

Слайд 8. Останнє назване число, під час лічби, дає відповідь на запитання:

«Скільки предметів у групі?».

Слайд 9 Довідничок. Правила лічби.

  • Можна лічити предмети, починаючи з будь-якого.
  • Рахуючи, не пропускай жодного предмета.
  • Не називай двічі один і той же предмет. 

ІІІ. Формування нових знань і способів дії. Розташування предметів.

Слайд 10-12. Робота з підручником. Робота за малюнком.

  • Розгляньте зображення. Що ви бачите?
  • Скільки метеликів; Скільки папуг? Скільки тварин? Хто де?
  • Скільки тварин у цирковій піраміді? Хто зверху, а хто — знизу?
  • Якого кольору ґвинтокрили летять у напрямку, що його вказує стрілка?

Слайд 13. Робота за малюнком. Розгляньте зображення. Що ви бачите?

  • Порахуй скільки зображено ведмедиків. Сім ведмедиків.

Слайд 14. Руханка Повторюйте вправи, щоб трохи ніжки та ручки відпочили.

  1. IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

   Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 15-16. Робота в зошиті.

  • Утвори пари: з’єднай фігури, які мають однаковий колір.
  • Утвори пари: з’єднай фігури, які мають однакову форму

Слайд 17. Робота у зошиті. Допиши за зразком елементарні лінії та крапки.

Слайд 18. Робота в зошиті. З’єднай кожну тварину з її дитинчам.

Слайд 19. Пальчикова гімнастика

Слайд 20. Закріплення вивченого матеріалу. Лічба.

  • Полічи листочки, починаючи з зеленого. Скільки всього?
  • Полічи листочки, починаючи з червоного. Скільки всього?

Слайд 21. Закріплення вивченого матеріалу. Лічба. 

  • Яка кількість м’ячів. Яка кількість гравців.

ІV. Закючна частина. Рефлексія. Вправа «Чарівний кубик». Слайд 22.

Кубик, діти не простий,

Незвичайний – чарівний.

Він знання перевіряє,

Працювать допомагає.

  • Все було просто!
  • Мені довелося докласти зусилля!
  • Мені нічого не вдалося!

2023-09-12_1006396. Презентація “Порівняння предметів за довжиною, висотою, шириною”

 

 

Урок № 6 Тема. Порівняння предметів за довжиною, шириною, висотою.

Мета: вчити порівнювати предмети за довжиною, шириною, висотою; формувати навички лічби об’єктів; вчити розрізняти геометричні фігури; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.          

Очікувані результати: учень/учениця порівнює предмети за довжиною, шириною, висотою; вміє лічити об’єкти; розпізнає і описує предмети за їх формою; розпізнає геометричні фігури; будує многокутники із підручного матеріалу.

Хід уроку

І. Вступна частина.

  1. Організація класу. Слайд 2.

Уже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо.

Роботу швидше починаймо.

Слайд 3-4. Лічба. Розглянь зображення.

  • Кого ти бачиш на зображенні? Порахуй, скільки слонів. Скільки слонів?
  1. Актуалізація знань.

Слайд 5. Лічба. Геометричні фігури.

  • Розглянь зображення. Скільки фігур усього?
  • Які фігури ви знаєте? В які групи можна об’єднати фігури?

Слайд 6. Робота над загадкою.

Я влаштовуюся вправно:

І у мене є комора.

Де комора? За щокою!

Ось я хитренький який! (Хомяк)

Слайд 7. Мотивація навчальної діяльності. Вправа «Ховрах та хом’як».

  • Розглянь зображення. Кого ти бачиш на малюнку?
  • Чим вони відрізняються? Один високих інший – низький.
  • Ховрах тонкий (худий), а хом’як товстий.
  1. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 8. Сьогодні на уроці ми будемо порівнювати предмети за ознаками, пов’язані з такими величинами: висота, довжина, ширина.

ІІ. Основна частина.

  1. Робота з підручником. Порівняння предметів за довжиною. Слайд 9.
  • Скільки тваринок на малюнку? У кого з них довші вуха?
  • У кого довший хвіст? Скільки птахів?
  • У кого довші лапи? У кого довший дзьоб? 
  1. Порівняння предметів за шириною.

Слайд 10. Відгадай загадку

Ой цвіте на Україні красне літо.

В’яжуть стрічку й квіточку в стіжок,

Ой збирають чорноброві в гаю квіти,

Щоб до танцю вбратись в оберіг … (вінок)

Слайд 11. Робота з підручником. Порівняння предметів за довжиною, шириною.

  • Розгляньте предмети, які зображені на слайді.
  • Стрічка якого кольору у віночку найдовша; найкоротша; найвужча?
  • Стрічки яких кольорів однакової ширини?
  1. Робота з підручником Порівняння предметів за висотою. Слайд 12.
  • Розгляньте предмети, які зображені на слайді.
  • Який будинок найвищий; найнижчий?
  • Чи є будинки, однакової висоти? Вкажи їх.

ІІІ. Формування нових знань і способів дії.

Закріплення вмінь порівнювати обєкти.

Слайд 13. Робота за малюнками.

  • Розгляньте зображення. Що ви бачите?
  • Хто на малюнку довший? Хто на малюнку коротший?

Слайд 14. Руханка

  • Повторюйте, щоб трохи ніжки та ручки відпочили.
  1. IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.
  2. Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 15. Робота в зошиті. Визнач, де об’єктів більше. Постав позначку.

Слайд 16. Робота у зошиті. Допиши за зразком елементарні лінії та крапки.

Слайд 17 Робота в зошиті.

  • Після проходження через «чарівну арку» фігури змінюють або колір, або форму.
  • Зафарбуй фігури, які «пройшли» через першу арку.
  • Намалюй фігури, які «пройшли» через другу арку.

Слайд 18. Закріплення вивченого матеріалу. Порівняння за довжиною.

На слайді представлено зображення різних предметів.

  • Який олівець розміщений між двома іншими?

Слайд 19. Закріплення вивченого матеріалу. Порівняння за висотою.

На слайді представлено зображення різних предметів.

  • Знайди два найвищі предмета. Знайди два найнижчі предмета.

Слайд 20. Закріплення вивченого матеріалу. Порівняння за довжиною.

На слайді представлено зображення різних предметів.

  • Знайди транспорт найдовший. Знайди транспорт найкоротший.

Слайд 21. Закріплення вивченого матеріалу. Порівняння за товщиною.

На слайді представлено зображення різних предметів.

  • Знайди, який бутерброд приготували для кожної тварини.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 22. Оціни свою роботу на уроці конструктором «LEGO».

Слайд 26. Рефлексія. Вправа «Пори року».

Мені під силу всі завдання!

Все було легко та просто!

Було складно!

Мені потрібна допомога!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *